Rehabilitacja w warunkach domowych

Nie zawsze istnieje możliwość przeprowadzenia rehabilitacji poza domem. Niektóre osoby nie ruszają się wcale albo mają zbyt daleko do rehabilitanta. Czy to oznacza, że mają zareagować z rehabilitacji? Oczywiście, że nie, bo wtedy ich zdrowie będzie w jeszcze gorszej kondycji. Trzeba wybrać inny sposób na to żeby można było ćwiczyć. Przyda się wtedy rehabilitacja domowa, która daje bardzo dobre efekty. Można na tym wiele zyskać aczkolwiek trzeba się na tym znać, bo w przypadku osób, które mają problemy ze zdrowiem taka rehabilitacja może doprowadzić do komplikacji. Bezpieczniej będzie korzystać z rehabilitacji, która jest w domu, ale jednocześnie nic nie robimy sami, a korzystamy z pomocy kogoś z bardzo dużym doświadczeniem. Wykwalifikowany rehabilitant przyjedzie na miejsce i wykona wszystkie ćwiczenia i zabiegi, jakie są potrzebne. Istnieje taka opcja zgodnie z prawem, jakie jest w NFZ i trzeba z tego korzystać. W ten sposób skuteczniej zadbamy o swoje zdrowie, a właśnie na tym nam bardzo zależy. Im więcej informacji zdobędziemy z tego zakresu tym będziemy lepiej przygotowani i lepiej będziemy mogli się rehabilitować. Zdrowie jest najważniejsze.

Dla kogo przewidziana jest rehabilitacja w domu?

Muszą to być poważne uszkodzenia, które uniemożliwiają dotarcie na miejsce do ośrodka zdrowia. Dla przykładu może to być ogniskowe uszkodzenie mózgu czy uszkodzenia centralnego oraz obwodowego układu nerwowego. O rehabilitacje mogą się starać również osoby, które mają uszkodzenie rdzenia kręgowego czy złamania i amputacje kończyć. NFZ wszystko bardzo dokładnie sprawdza, co oznacza, że jeśli będzie coś nie tak i coś im się nie zgadza to nie można liczyć na pomoc. Trzeba będzie sobie wtedy radzić we własnym zakresie.

Przeprowadzenie rehabilitacji we własnym domu

Jeśli wybierzemy własnego rehabilitanta, któremu będziemy płacić to sytuacja ma się inaczej. Wtedy nie ma znaczenia, jaki mamy stopień uszkodzenia, bo wtedy taka osoba i tak się zajmuje tym przypadkiem. Każda wizyta jest płatna, dlatego nie każdy sobie może na takie rozwiązanie poradzić. Wracając do tematu darmowej rehabilitacji to jest cała lista zabiegów, jakie mogą być w domu przeprowadzane. Jest to między innymi kinezyterapia, na którą zaliczamy pionizacje, ćwiczenia czynne w odciążeniu czy ćwiczenia wspomagane. Można również wykorzystać masaż suchy, limfatyczny ręczny czy też mechaniczny. Ostatni rodzaj zabiegów to elektrolecznictwo. Tutaj mamy również bardzo dużo zabiegów, do których zaliczyć można prądy TENS KOTZA czy jonoforezę. Jest również galwanizacja czy elektrostymulacja. Jeśli potrzebna jest nam pomoc albo komuś bliskiemu to trzeba sprawdzić, na co można liczyć z NFZ. Człowiek, który jest w potrzebie powinien wykorzystać każdą okazję do powrotu do zdrowia. Jeśli to się nie udaj to trzeb zrobić wszystko żeby stan zdrowia się znacząco nie pogorszył. Właśnie, dlatego tak bardzo potrzebna jest rehabilitacja w domu, bo można dzięki niej uzyskać najlepsze efekty i być o wiele zdrowszym niż teraz.