Czy można szybko schudnąć?

Powoli robi się ciepło. I mimo, iż nie jestem specjalistą od odchudzania myślę, że mam coś ważnego do powiedzenia na temat odchudzania. Niemniej na końcu artykułu odsyłam do specjalistów.

Dieta, czy ćwiczenia?

W dzisiejszych czasach otyłość staje się coraz bardziej poważnym problemem. Walka z nią jest dla nas coraz większym wyzwaniem. I właśnie dlatego powinniśmy rozważyć zarówno jakąś dietę jak i plan ćwiczeń.

Jednak cały problem polega na zmianie swoich przyzwyczajeń i stylu życia. Wiemy że Fast Foods jest dla nas wygodniejszy niż gotowanie zdrowego obiadku w domu. To samo dotyczy wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń. Po prostu nam się nie chce i idziemy na łatwiznę. Jeśli nie wiesz jak szybko schudnąć to zaraz rozwieje Twoje wątpliwości, co jest lepsze podczas odchudzania dieta, czy ćwiczenia.

Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Najpierw musisz sobie zadać pytanie, co chcesz tak naprawdę osiągnąć. Czy chcesz tylko schudnąć, czy chcesz zdrowo żyć. Jeśli chcesz tylko schudnąć, to dieta powinna załatwić sprawę. Natomiast jeśli chcesz później utrzymać wagę, którą uda Ci się osiągnąć, to powinnaś nie tylko zdrowo się odżywiać, ale również zapewniać sobie dużo aktywności fizycznej każdego dnia.

Dieta a odchudzanie

Kilka lat temu wykonano dwutygodniowe badanie, które miało sprawdzić odchudzanie kobiet i mężczyzn na diecie. Kobiety, które zjadały mniej kalorii w ciągu dnia schudły około 5.5 kg, natomiast mężczyźni 8.4 kg. Taki wynik został osiągnięty przez zmniejszenie ilości zjadanych kalorii o 945. Wszyscy zjadali 1705 Kcal dziennie.

Później ponowiono badanie tylko zmieniono taktykę. Sprawdzano ile może schudnąć kobieta i mężczyzna jeśli przez 5 dni w tygodniu będą uprawiali jogging przez 30min. Okazało się, że kobiety schudły 0.6 kg a mężczyźni 0.3.kg. Kobiety przeciętnie spalały około 190Kcal w ciągu jednej sesji a mężczyźni 255 Kcal. Kobiety spaliły średnio 2% swojej tkanki tłuszczowej, a mężczyźni 6%. Z tego wnika, że niskokaloryczna dieta daje dużo lepsze efekty podczas odchudzania niż ćwiczenia.

Ćwiczenia na lepsze życie:

Nie pozwól, żeby wyniki wyżej opisanych badań zniechęci Cię do ćwiczeń. Trening siłowy jest niezbędny do wzmocnienia Twoich mięśni i spalenia tkanki tłuszczowej. Poza tym ćwiczenia mają jeszcze kilka innych zalet, niż tylko utrata wagi. Badania wykazują, że każda godzina ćwiczeń wydłuża Twoje życie o dwie kolejne. Im więcej ćwiczysz, tym większe masz szanse za zdrowe życie bez jakichkolwiek dolegliwości zdrowotnych. Poniżej znajdziesz wiele zalet wynikających z regularnych treningów:

 • Mniejsze ryzyko przedwczesnej śmierci.
 • Mniejsze ryzyko zachorowania na cukrzyce.
 • Utrzymywanie kości, mięśni i stawów w dobrym stanie.
 • Lepsze samopoczucie psychiczne.
 • Widoczna poprawa nastroju.
 • Mniejsze objawy depresji.
 • Obniżenie ciśnienia krwi.
 • Mniejszy poziom cholesterolu.
 • Mniejsze ryzyko zachorowania na raka piersi i jelita.
 • Lepsze funkcjonowanie mózgu.
 • Większa wydajność w pracy.
 • Brak problemów ze snem.
 • Wolniejsze starzenie się.

dietaJak widzisz odchudzanie nie tylko wpływa pozytywnie na Twój wygląd. Oddziałuje ono na wiele procesów zachodzących z w twoim organizmie i poprawia twój stan zdrowotny. Jeśli chcesz być zdrowa, to nie powinnaś się poddawać i za wszelką cenę dążyć do obniżenia swojej wagi.

Jeśli będziesz się prawidłowo odżywiała i znajdziesz dobry program ćwiczeń dla siebie, to będziesz mogła żyć pełnią życia.

Co znajduje się w tabletkach na odchudzanie?

Coraz więcej ludzi którzy nie wiedzą jak schudnąć decyduje się na odchudzanie za pomocą suplementów diety bo obiecują szybkie odchudzanie bez jakiegokolwiek wysiłku.

Od kiedy pojawiły się tabletki na odchudzanie wszędzie widzimy reklamy, na których występują szczupłe dziewczyny, mówiące że po zjedzeniu tabletek po prostu chudły w oczach.

Takie tabletki można dostać dosłownie wszędzie, ale czy ona naprawdę pomagają w odchudzaniu?

Około 60% naszego społeczeństwa korzysta z takich tabletek dając zarobić miliony złotych producentom tych suplementów.

Zastanówmy się nad kilkoma pytaniami. Czy tabletki odchudzające naprawdę pomagają w odchudzaniu? Czy są naprawdę skuteczne? Czy pomagają utrzymać stałą wagę? Czy zmniejszają objętość tkanki tłuszczowej w naszym organizmie?

Tak naprawdę te tabletki nie pomagają Ci się pozbyć zbędnych kilogramów. One po prostu zawierają takie substancje, które mają przynieść określone rezultaty.

One po prostu przyspieszają przemianę materii i dlatego inicjują proces odchudzania. Ponadto zawierają w sobie takie produkty, które hamują apetyt.

Ale tak naprawdę możesz mieć spore kłopoty ze znalezieniem naprawdę skutecznych tabletek odchudzających. Jeśli zaczniesz zażywać nieodpowiednie, to nie będziesz miała energii do życia i nic nie będzie Ci się chciało robić.

Przy wyborze tabletek musisz wziąć pod uwagę 5 czynników. Tylko one mogą w bezpieczny sposób wspomóc proces odchudzania. Poniżej znajdziesz to, co powinny zawierać skuteczne tabletki odchudzające.

 1. Przyspieszenie metabolizmu.

Aby tabletka odchudzająca była skuteczna musi przyspieszać Twój metabolizm i szybkość przemiany materii. Dzięki temu będziesz szybciej spalała nadmiar tłuszczów.

Szukaj w tabletkach taki składników jak kwas alfa liponowy i wyciąg z zielonej herbaty. To właśnie one okazały się najskuteczniejsze w przyspieszaniu metabolizmu i przemiany materii.

 1. Zmniejszenie apetytu

Poszukaj takich tabletek, które skuteczniej hamują apetyt. Nie znaczy to, że masz opuszczać posiłki, ale po prostu nie dojadać między nimi. Otyłość najczęściej dotyka osób, które dojadają wysokokaloryczne przekąski między posiłkami.

 1. Ograniczania wchłaniania kalorii

Najczęściej tyjemy dlatego, że w naszym organizmie odkłada się zbyt dużo kalorii. Właśnie dlatego powinniśmy szukać takich tabletek, które ograniczają wchłaniane wartości energetycznych w naszym organizmie.

Musisz wiedzieć ze za to odpowiadają substancje, które tworzą enzymy odpowiedzialne za kontrolowania ilości kalorii w naszym organizmie. Te enzymy nazywają się alfa-amylazy.

 1. Szybkie usuwanie tłuszczów z organizmu

Najlepiej wybrać takie tabletki, które najszybciej usuwają tłuszcz z organizmu. Nadają sie do tego te specyfiki, które zawierają elementy lipotropowe z witaminą c i wyciągiem z zielonej herbaty.

 1. Szybkie wydalanie wody z organizmu.

Skuteczne tabletki odchudzające, to takie, które mają właściwości moczopędne. Dzięki temu woda nie zatrzymuje się w Twoim organizmie i nie przybywa Ci pustych kilogramów.

Wszystkie wyżej wspomniane elementy wspomagają odchudzanie. Pamiętaj tylko, że same tabletki na odchudzanie nie pomogą Ci zrzucić zbędnych kilogramów. Do tego wszystkie potrzebna jest dieta i dobrze dobrany plan ćwiczeń.

Jeśli połączysz ćwiczenia, ze zdrową dietą i tabletkami na odchudzanie, to na pewno uda Ci się szybko schudnąć.

 

Polecam poczytać:

https://light-life.pl/blog/skuteczne-odchudzanie/

http://agro.icm.edu.pl/agro/element/bwmeta1.element.agro-2f25306e-f99b-48c2-8541-ca4cd421e5a7/c/16_RPZH_vol_62_nr_3-2011_343.pdf