Ginekolog położnik – jak wybrać

Jakie cechy należy wziąć pod uwagę przy wyborze ginekologa lub położnika?

Jaka jest różnica między ginekologiem a położnikiem?

Ginekolog jest specjalistą w zakresie chorób kobiecych, czyli związanych z narządami płciowymi wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym piersi, a także odgrywa fundamentalną rolę w profilaktyce, promując zdrowie u pozornie zdrowych kobiet.

Ze swojej strony położnik jest profesjonalistą, który opiekuje się kobietami i ich dziećmi w okresie ciąży, porodu i połogu, w tym monitoruje procesy fizjologiczne (ciąża, poród i połóg), cały czas dbając o zdrowie, a także leczenie chorób ciążowych lub z nią związanych.

Jakie według Ciebie są główne elementy, które kobieta powinna wziąć pod uwagę przy wyborze specjalisty?

Bardzo ważne jest, aby kobiety wiedziały, że chociaż specjalność jest tylko jedna (Ginekologia i Położnictwo), jej treść jest tak szeroka i zróżnicowana, że ​​wyłoniło się 6 specjalności. Naszym zaleceniem jest, aby kobiety wybierały odpowiedniego lekarza do swoich potrzeb, eksperta dostosowanego do ich stanu. Na przykład, jeśli kobieta ma nadciśnienie, pójdzie do kardiologa, a nie do każdego internisty; w ten sam sposób, jeśli Twoim problemem jest to, że nie możesz zajść w ciążę, powinieneś udać się do specjalisty od reprodukcji, a nie do dowolnego ginekologa.

Pod specjalnościami są:

– Ginekologia onkologiczna
– Ginekologia chirurgiczna
– Uroginekologia
– Rozmnażanie
– Climaterio – Płód
matki (ciąża wysokiego ryzyka)
– Ciąża niskiego ryzyka

Jak myślisz, jakie są główne cechy, które powinien posiadać położnik i / lub ginekolog, aby uznać go za dobrego specjalistę?

Jak każdy lekarz, w jego pracy istnieją dwa istotne wymiary: cechy ludzkie i cechy naukowe, obie cechy muszą być szanowane, aby być dobrym lekarzem, a jeden nie jest przydatny bez drugiego. Stary paradygmat wysoko wykwalifikowanego naukowo, ale niezwykle męczącego i niezbyt tolerancyjnego lekarza jest niedopuszczalny w naszym oddziale.

Dobry ginekolog lub położnik to lekarz, który wyraża bliskość ze swoimi pacjentkami, jest empatyczny, zatroskany, humanitarny, rozsądny, ale jednocześnie posiada umiejętności i wiedzę o doskonałości w swojej dziedzinie.