Na którym boku spać w ciąży

Na którym boku spać w ciążyProblemy ze snem dotykają wielu kobiet. Często wynika to z faktu, że pozycje do spania, które były dla nas wygodne przed ciążą obecnie mogą powodować dyskomfort. Ciąża to okres kiedy kobieta przechodzi wiele zmian. Oczywiście wszelkie problemy związane są z rosnącym brzuchem. Dlatego, aby unikać dyskomfortu warto jest wiedzieć, jakie pozycje są najlepsze do spania dla kobiet ciężarnych.

Według badań optymalnym położeniem jest spanie na lewym boku. Jest to pozycja, która pomaga organizmowi. Dzięki tej pozycji zwiększa się ilość krwi oraz większa ilość składników odżywczych trafia do łożyska i dziecka. Kolejnym elementem jest ugięcie nóg w kolanach. Spanie na boku również jest dobrym rozwiązaniem jeżeli kobieta w ciąży odczuwa bóle pleców.

W późniejszym okresie ciąży czasami kobiety ciężarne mają problemy z oddychaniem w takiej sytuacji leżenie na boku i podparcie tułowia poduszkami pomaga.

Oczywiście mając swoje przyzwyczajenia trudno jest je zmienić. Kobiety całe życie śpiące na plecach zazwyczaj mają problem ze spaniem na boku. Warto wiedzieć, że w czasie ciąży nie jest wskazane spanie na brzuchu czy też na plecach. Wiele problemów podczas ciaży wynika z nieprawidłowej pracy jelit, które są obciążone.

Wielokrotne pobudki i wstawanie do toalety jest czymś normalnym w ciąży. Oczywiście można próbować ograniczyć ilość spożywanych płynów, jednak nie jest to zawsze dobre rozwiązanie. Będąc w ciąży warto jest utrzymywać aktywność fizyczną. Dzięki temu poprawimy sobie jakość snu. Wysiłek poprawia krążenie krwi, co znacznie ogranicza występowanie skurczów.

Ważne jest zdrowie psychiczne. Ciężarna kobieta powinna pamiętać o tym, aby się nie stresować, jeżeli ma jakieś problemy wskazane jest porozmawiać o nich z mężem czy też przyjaciółką. Nie warto tego dusić w sobie.

Relaksować się można na wiele sposobów, jednym ze sprawdzonych jest kąpiel w gorącej wodzie lub wypicie szklanki gorącego mleka. Relaks przed snem pozwala nam się rozluźnić i zasnąć bez problemów.

Jak widać możemy zapanować nad pewnymi problemami ze snem, na część z nich mamy wpływ i możemy je wyeliminować. Jest to o tyle ważne, że dobre samopoczucie przyszłej mamy, jej wypoczęci ma znaczący wpływ na rozwijające się dziecko. Tak więc należy dołożyć wszelkich starań do tego, aby odpoczywać jak najlepiej i jak najlepiej się wysypiać. To nam zagwarantuje spokój w tym trudnym okresie.