Zmiana ginekologa podczas ciąży?

Ginekolog jest bardzo ważnym specjalistą dla kobiety w ciąży. On jest ni mniej ni więcej tym, któremu powierzamy monitorowanie naszej ciąży i narodzin dziecka. Powinien to być lekarz, u którego kobieta czuje się komfortowo i bezpiecznie.

 

Siedem znaków, które podpowiadają, że powinnaś zmienić swojego ginekologa

Nie wątpię, że ginekolodzy są bardzo dobrze przygotowani z medycznego punktu widzenia, ale jest jeszcze jeden, nie mniej ważny aspekt, który wiąże się z emocjonalnym i poczuciem, że życzenia przyszłych rodziców są szanowane, co nie zawsze jest pokrywa. Omówimy siedem znaków, które mówią, że powinnaś zmienić swojego ginekologa .

Sprawia, że ​​czekasz zbyt długo

Z ginekologiem, który zabrał moje kobiety w ciąży, musiałem czekać co najmniej godzinę, co bardzo mnie rozpaczało. Rozumiem, że opieka nad kobietą w ciąży może być bardzo nieprzewidywalna (jeśli któraś z nich zacznie rodzić, musi się jej poświęcić), ale zbyt długie czekanie wydaje mi się brakiem szacunku dla pacjentki.

 

Nie sądzę, że czekanie oznacza, że ​​lekarz jest dobry i dlatego jest bardzo pożądany. To kwestia jakości opieki. Jeśli więc twój ginekolog Żoliborz każe ci czekać dłużej niż dwie godziny za każdym razem, gdy masz konsultację , czas pomyśleć o zmianie.

 

Nie pamiętam twojego imienia

To normalne, że nie pamięta imion wszystkich kobiet, dba o wiele kobiet w ciąży, ale jeśli nie widzimy, że podejmuje wysiłek i że z upływem miesięcy już to pamięta.

 

Spersonalizowane i blisko traktowanie jest fundamentalnym punktem w opiece nad kobietą ciężarną. Jeśli to sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś był tylko numerem dokumentacji medycznej, rozważałbym poszukanie bliższego profesjonalisty.

 

Nie informuje Cię odpowiednio

Kobieta w ciąży nie zasługuje na przyjemność czekania dwóch godzin w poczekalni i 10-minutowej konsultacji (ciśnienie krwi, waga, szybkie USG i poza domem). Dobry ginekolog musi informować i odpowiadać na wszystkie pytania, które mogą pojawić się dla przyszłych rodziców.

 

Jeśli powie ci, żebyś poszukała informacji w Internecie, zamiast wyjaśniać swoją ciążę, jest to zły znak.

 

Nie zna szczegółów Twojej ciąży

Znowu spersonalizowane traktowanie, o którym mówiliśmy wcześniej. Ponieważ możemy mu wybaczyć, że nie pamiętał Twojego imienia, ale nie zapomniał o sprawach związanych z rozwojem Twojej ciąży, np. Czy spodziewasz się chłopca lub dziewczynki, czy też miałaś problem w poprzedniej ciąży.

 

Może sprawić, że poczujesz się, jakby nie był wystarczająco zaangażowany, a nawet trochę niepewny. Może czas na zmianę.

 

Nie czujesz się konfortowo

Ważne jest, abyś czuł się komfortowo ze swoim ginekologiem, abyś mu (lub jej) ufał i czuł się bezpiecznie w jego rękach. Będzie Ci towarzyszyć przez dziewięć miesięcy, aby zakończyć się jednym z najważniejszych dni w Twoim życiu – narodzinami dziecka.

 

Powinieneś czuć, że szanuje twoje decyzje i że są one na tej samej stronie, co chcesz dla swojej dostawy. Jeśli nie, znajdź ginekologa, który rozumie Twoje prośby, zanim nadejdzie poród.

 

Nie słucha cię

Kobieta w ciąży nie jest pojemnikiem, w którym znajduje się dziecko. Jeśli czujesz, że zmierza tylko do tego, co idzie (aby kontrolować ewolucję dziecka) i nie słucha twoich wątpliwości lub że minimalizuje twoje zmartwienia , jest to również zły znak.

 

Wykonuje niepotrzebne badania

Jeśli już ciąża budzi niepokój, nadmiar badań lekarskich może wywołać u ciężarnej większe niż zwykle niepokój.

 

Oczywiście wiele z nich jest niezbędnych i rutynowych, ale jeśli sądzisz, że zleca liczne badania bez uzasadnienia medycznego, porozmawiaj na ten temat ze swoim ginekologiem lub zmień specjalistę. Warto również przeprowadzić leczenie nadżerki warszawa.

 

Nie musisz godzić się na ginekologa, który cię dotknął, jeśli nie czujesz się z nim (lub nią) swobodnie. Na pewno jest profesjonalista, z którym poczujesz się bezpieczniejszy i lepiej zrozumiany. Czy to ci się przydarzyło? Zmieniłaś się lub rozważasz zmianę swojego ginekologa?