Wyprawka do porodu

Narodziny dziecka są długo wyczekiwanym wydarzeniem w życiu każdej młodej mamy, szczególnie jeżeli jest to jej pierwsze dziecko, chce się do tego momentu przygotować najlepiej jak tylko jest w stanie. Bardzo często zanim nasz paluszek przyjdzie na świat mamy zaczynają przygotowywać jego przyszły pokój, kompletować ubranka. Należy jednak również pomyśleć o sobie i zacząć przygotowywać wyprawkę do porodu. Torbę należy zacząć pakować już kilka tygodni wcześniej, aby o niczym nie zapomnieć. Warto jest dać sobie trochę czasu na spokojne skompletowanie niezbędnych rzeczy. Zaoszczędzi nam to niepotrzebnego stresu a spakowana torba powinna być w widocznym dla nas miejscu. Jeżeli partner albo mąż również bierze udział w porodzie, to warto jest aby i one wiedział co i gdzie jest spakowane. Dzięki temu, jak go o coś poprosisz to nie będzie musiał przekopywać całej torby, tylko będzie wiedział gdzie poszczególne rzeczy leżą.

Co dla mamy

Wyprawkę możemy podzielić na dwa elementy. Wyprawka dla mamy i wyprawka dla niemowlaka. Zacznijmy od tego co potrzebuje przyszła mama zabrać do szpitala. Ważne są specjalne koszule, które ułatwiają karmienie oraz specjalna bielizna poporodowa. Oprócz tego oczywiście przyszła mama musi zabrać ze sobą do szpitala szlafrok. Nie można zapomnieć o specjalnym biustonoszu oraz o wkładkach laktacyjnych. Oczywiście konieczny jest zestaw kosmetyków i warto zastanowić się, czy dla higieny nie skorzystać z podkładek na toaletę. Warto jeszcze zaopatrzyć się w specjalną poduszkę do karmienie naszego maluszka. Jeżeli przyjmujemy jakieś leki na stałe, to nie możemy zapomnieć o zabraniu ich zapasu na kilka dni. Warto również mieć pod ręką krem na brodawki.

Co dla maluszka?

Wiemy już co powinna mieć przygotowana mama dla siebie na pobyt w szpitalu. Teraz czas na spakowanie wyprawki dla naszego maluszka. Podstawowa sprawa to ubranka. Będziemy potrzebowali rozpinane pajacyki oraz body, śpioszki jak i może być przydatna czapeczka, ale bez szwów. Zestaw kosmetyków do czyszczenie i pielęgnacji pępka czy też podkłady na łóżko, które będą zabezpieczały przed zasikanie podczas przewijania. Potrzebne będą oczywiście również nawilżane chusteczki i osobny ręcznik dla naszego oseska. Nie możemy zapomnieć również o pieluchach jak i rożku w którym można utulić nasze maleństwo. Torba dziecka najlepiej gdyby była osobno, nie powinniśmy mieszać rzeczy mamy i dziecka, bo będzie nam trudniej coś znaleźć.

Jak widać przygotowując wyprawkę do porodu musimy pamiętać o bardzo wielu rzeczach.